Galerie Mayrau

Od konce ledna se v prostorách Hornického skanzenu Mayrau mohou návštěvníci těšit na nový výstavní projekt Galerie Mayrau. Během celého roku 2017 v něm budou představována díla autorů pocházejících z Kladna, na Kladně tvořících či Kladnem inspirovaných.

Projekt počítá s prezentací uměleckých děl ovlivněných Kladnem a kladenskou přírodou v prostorách Hornického skanzenu Mayrau, který je pobočkou Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně.

Návštěvníci se tak mohou těšit hned koncem ledna na novou výstavu v nových rámech. Bude se jednat o výstavu plastik a kreseb Viktora Stříbrného, uměleckého kováře a výtvarníka, zakladatele Kladenských dvorků, uspořádanou k 5. výročí úmrtí. Její vernisáž proběhne 29. 1. 2017. Dále bude navazovat výstava autorského kolektivu na téma zaniklých cihelen na Kladensku, výstava fotografií kladenského rodáka Jiřího Bartoše, či prezentace tvorby dlouholeté scénografky kladenského divadla Milici Gedeonové.

V rámci tohoto projektu bylo zakoupeno 30 nových výstavních rámů Nielsen. Nákup těchto rámů umožnila dotace od komise Rady města Kladna pro životní prostředí, které tímto velmi děkujeme za podporu.

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 22.12.2016. Verze pro tisk. O úroveň výše.