Muzejní noc v sobotu 29. května 2010

Tradiční Muzejní noc se bude letos konat jak v budově muzea v Huťské ulici v Kladně, tak i v Hornickém skanzenu Mayrau u Vinařic.
A na co se letos mohou návštěvníci těšit? Pokud se nebudou ostýchat, přijdou u nás v muzeu na návštěvu k samotným středočeským Keltům. Ti je rádi přivítají a podebatují o své kultuře přímo ve výstavě, kterou připravila muzea v Kolíně, Mělníku i Kladně. Další Kelti se zase podělí o svůj um a naučí návštěvníky např. razit minci či tkát ozdoby (nikdy nevíte, kdy to budete potřebovat), ale také třeba umlít mouku a upéci z ní placku. Skrze stromy je možné navázat na historii přírodního etnika přímo ideálně, nám poskytnou tuto příležitost vzrostlé stromy v muzejní zahradě a poučení stromoví průvodci sdělí jak. To vše od odpoledních do nočních hodin (15 - 24 hod.).
Vrchol večera nastane při koncertu skupiny Bandshees, která zpívá a hraje ráda tradiční irskou hudbu, konkrétně s kytarou, příčnou flétnou, irským bodhranem (bubnem) a houslemi, a také může naučit diváky několik základních tanců, aby si mohli do rytmu nejen podupávat. Díky sesbíraní receptů ze starého Irska a Skotska také pohostíme pokrmem, nepostradatelným při každé oslavě konce měsíce...chlebem a medovinou!
V Hornickém skanzenu Mayrau bude v 18 hod. čekat na děti Šípková Růženka a Divadélko U Zvonu, na příznivce a fanoušky zase odborník na Járu Cimrmana. Ten povypráví, co všechno Jára dělával, když byl ještě zaměstnancem dolu (fáral a byl koňákem a u toho všeho pomáhal při projektování té těžní věže, co jsme si zbořili…).
Do muzea se vypraví muzejní autobus v 17:20 z Náměstí Svobody, hned pak z muzea na Mayrau a zpět z Mayrau do muzea v 19:15.
© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 18.05.2010. Verze pro tisk. O úroveň výše.