Výstava Kořeny

Termín výstavy: 14. 2. 2024 - 5. 1. 2025

Ve všední dny v dopoledních hodinách ve výstavě probíhají vzdělávací programy pro školy. Individuálním návštěvníkům doporučujeme k návštěvě výstavy využít odpolední otevírací dobu od 13:00 do 17:00.

Svět kořenů je plný barev, příběhů a překvapení. Po překročení bludného kořene se zmenšíte a ocitnete se pod zemí, v půdě. Zažijete v tajemné říši kořenů to, co tu zažívá třeba krtek. A jak krtek vypadá doopravdy? Co má ve spíži a kdo s ním v podzemí ještě bydlí? Jak vypadají kořeny hodně zblízka, co dělají a s kým se kamarádí? Potkáte kořenové lupiče a podzemní zpěváky, mistry světa ve skoku vidličkou, i podzemní internet.

Zatímco děti budou tahat pohádkovou velikou řepu, dospělým výstava poodhalí, jaká tajemství odkrývají v půdě špičkoví čeští vědci. A než se děti vynoří z krtčí nory, můžete si v pohodlí v dámském a pánském koutku počíst o kořenech jedlých, pitných, krásných i vychytralých. Nakonec zjistíte, že bez fantazie se v podzemním světě neobejdete a že hranice mezi realitou a fantazií je tenká. Zkuste ji najít.

Výstava kombinuje dva zdánlivě neslučitelné obory. Biologickou část tematicky doplňují výtvarná díla místních kladenských škol a organizací.

Do spolupráce s muzeem se zapojila a na téma Kořeny svá díla vytvořila:

Výstava vznikla v Západočeském muzeu v Plzni, p. o., jejími autory jsou RNDr. Sylvie Pecháčková, Ph.D. a Mgr. Ondřej Peksa, Ph.D., byla oceněna 2. místem v prestižní soutěži Gloria musaealis a my jsme rádi, že vám ji nyní můžeme představit v našem muzeu. Partnerem výstavy je Papírnictví Labuťová.


DOPROVODNÝ PROGRAM K VÝSTAVĚ:

PET ART sobota 22. 6. 2024 s Veronikou Richterovou

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 20.05.2024. Verze pro tisk. O úroveň výše.