Ondřej Sekora přírodovědcem

6. září - výstava prodloužena do 17. listopadu 2019

Vernisáž ve čtvrtek 5. září 2019 od 17:00

Mezi přírodovědci se občas s nadsázkou říká, že knížka Ferda Mravenec je nejlepší učebnicí zoologie. Výstava představuje Ondřeje Sekoru nejen jako oblíbeného spisovatele a ilustrátora, ale také jako vzdělaného přírodovědce. Na rozdíl od mnoha jiných autorů se ve svých knihách snažil o poučení a realistické ztvárnění zvířecích hrdinů.

Výstava je zaměřena na tři Sekorovy knihy: Ferdu Mravence, Čmeláka Aninku a Uprchlíka na ptačím stromě. Zooložka Mgr. Petra Zíková doplnila Sekorovy ilustrace informacemi o biologii zobrazených živočišných druhů, jejich fotografiemi a dokonce i několika živými exponáty. Malí i velcí návštěvníci si tak mohou ověřit, že Sekorovy kreslené postavy žijí ve shodě s tím, co se v přírodě opravdu děje.

Výstavu doprovodí naučný kvíz a několik hravých zastavení.
V rámci Dne Středočeského kraje 28. 10. pak chystáme komentované prohldíky s kurátorkou jičínského Muzea hry a besedu s preparátorem části našich vycpaných zvířat.

Pořádáme ve spolupráci s Regionálním muzeem a galerií v Jičíně.

Tisková zpráva

Fotografie z vernisáže

Fotografie z návštěvy školy

Jak se k nám dostanete?

Den Středočeského kraje 28. 10. 2019

V rámci Dne vzniku samostatného československého státu zve každoročně Středočeský kraj do všech svých muzeí, galerií a knihoven zdarma nebo za symbolické vstupné. V muzeu tento den bude probíhat doprovodný program k výstavě Ondřej Sekora přírodovědcem. Více zde.

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 05.11.2019. Verze pro tisk. O úroveň výše.