Aktuality

Novinky z muzea pravidelně do vašeho e-mailu získáte ZDE!


DOTAZNÍK

Chceme pro Vás zlepšit naše stávající služby! Prosíme, zapojte se vyplněním DOTAZNÍKU: https://bit.ly/3geiGun.
Bez vás to nepůjde! Děkujeme za 10 minut vašeho času!


HLEDÁME NOVÉHO KOLEGU/KOLEGYNI DO TÝMU

Chcete se podílet na dokumentaci vývoje a proměn Kladna a jeho okolí? Vypisujeme konkurz na pracovní pozici dokumentátora/dokumentátorky pro Sládečkovo vlastivědné muzeum.


SVATOVÁCLAVSKÉ SLAVNOSTI NA BUDČI

Tradiční slavnost na počest sv. Václava se uskuteční 28. září 2022 na raně středověkém hradišti Budeč u Zákolan. Během celého svátečního dne si zde návštěvníci mohou vyzkoušet různá řemesla, uvidí šermířské ukázky, divadlo pro děti i průvod sv. Václava a mnoho dalšího.

Vstupné na hradiště je zdarma.


13 KILOMETRŮ OBJEVŮ: PŘÍBĚHY SKRYTÉ POD ZEMÍ

17. 6. - 30. 10. 2022

Velká archeologická výstava 13 KM OBJEVŮ ve třech výstavních sálech představí unikátní archeologické nálezy odkryté během stavby severního obchvatu města Slaného.


PROJEKT CESTOU UHLÍ A ŽELEZA

Právě probíhá podání žádosti o dotaci v integrovaném regionálním operačním programu, jejímž hlavním cílem je záchrana významné části technické památky v areálu Hornického skanzenu Mayrau (stavební obnova budovy Lampovny, konzervace nejstarší těžní věže Mayrau) a vybudování hornicko-hutnické expozice, která představí historii kamenouhelné těžby a hutního průmyslu na Kladensku a Slánsku. Představujeme veřejnosti předložený projekt.

VIRTUÁLNÍ VÝSTAVY A ZAJÍMAVOSTI Z NAŠICH SBÍREK

Nahlédněte do uplynulých online výstav a zajímavostí (Adventní a vánoční zvyky na Kladensku a Slánsku, Vánoční a novoroční pohlednice, Výročí 150 let od povýšení Kladna na město, Než rozkvetly šeříky a další).


Starší zprávy z roku 2021

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 26.09.2022. Verze pro tisk.