Historický atlas Kladna měl premiéru

V Obřadní síni kladenské radnice byl ve středu 5. prosince představen veřejnosti 17. díl Historického atlasu měst České republiky věnovaný městu Kladnu.

Po úvodním slovu primátora Dana Jiránka promluvila o projektu řady Historických atlasů měst univerzitní profesorka Eva Semotanová z Historického ústavu AV ČR a po ní i vedoucí redaktor tohoto dílu atlasu PhDr. Robert Šimůnek, PhD. z téhož ústavu.

Za další autory z regionálních institucí připomněl novátorské aspekty tohoto historického díla ředitel muzea Zdeněk Kuchyňka.

Přítomní měli možnost si atlas alespoň prohlédnout.A na závěr všichni autoři spolu s primátorem zapózovali pro objektivy fotografů.

Na fotografii zprava Marie Humlová z oddělení GIS kladenského magistrátu, fotograf Pavel Vychodil ze Slaného, Květa Hrnčířová ze Státního okresního archivu Kladno, primátor Dan Jiránek, Robert Šimůnek a Eva Semotanová z Historického ústavu AV ČR a Zdeněk Kuchyňka ze Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně. Vpředu klečí historik Jiří Kovařík ze Strojíren Poldi.

Informace o Historickém atlasu Kladna najdete na stránkách Historického ústavu AV ČR, v. v. i.

Foto © Jaroslav Vyšín

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 18.06.2010. Verze pro tisk. O úroveň výše.