Neznámý svět drobných savců

fotografie Miloše Anděry . exponáty ze sbírek

16. ledna až 15. března 2009

Výstava představuje všech 58 druhů drobných savců, tj. hmyzožravců, hlodavců a netopýrů, žijících na území České republiky. Jednotlivé druhy a jejich typická prostředí komentoval a na fotografiích zachytil přední český zoolog RNDr. Miloš Anděra, CSc. z Národního muzea v Praze. Kromě fotografií jsou vystaveny také vycpané preparáty většiny představovaných druhů ze sbírek několika českých muzeí. Exponáty všech druhů hmyzožravců a hlodavců ČR byly pro tuto výstavu shromážděny zcela unikátně a jako celek jsou vystavovány poprvé. Putovní výstava vznikla ve spolupráci Blatského muzea v Soběslavi a Muzea Cheb. Nyní je k vidění také ve středočeském Kladně díky přispění komise Rady města pro životní prostředí.

Doprovodná přednáška:

29. 1. 2009 v 18:00
Naši savci na počátku 21. století
přednáší RNDr. Miloš Anděra, CSc. z Národního muzea v Praze

Prohlédněte si reportáž z vernisáže.

Výstava je též koncipována jako možný doplněk výuky biologie na základních a středních školách ukazující rozmanitost drobných savců ve střední Evropě a jejich životní prostředí. Připravili jsme tři verze pracovních listů, které si můžete stáhnout.

Vyhlásili jsme anketu o nejkrásnější veverku výstavy. Návštěvníci měli od 16. 1. do 1. 3. možnost dát hlas své favoritce. Podívejte se na výsledky hlasování.

Samostatné stránky výstavy Blatského muzea v Soběslavi.

Pozvánka ve formátu pdf ke stažení

Partneři výstavy:

Mediální partneři výstavy:

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 20.04.2009. Verze pro tisk. O úroveň výše.