Aktuálně

Novinky z muzea pravidelně do vašeho e-mailu získáte ZDE!


DOTAZNÍK

Chceme pro Vás zlepšit naše stávající služby! Prosíme, zapojte se vyplněním DOTAZNÍKU: https://bit.ly/3geiGun.
Bez vás to nepůjde! Děkujeme za 10 minut vašeho času!


AKTUÁLNÍ PRAVIDLA NÁVŠTĚVY MUZEA

Milí návštěvníci, muzeum můžete stále navštívit bez kontroly očkování, prodělané nemoci a testů, ovšem: s respirátorem, dodržováním rozestupů 1,5 m a dezinfekcí rukou.

Blíže se s aktuálními pravidly seznamte zde.NOVĚ V PRODEJI KNIHA O VÁNOČNÍCH ZVYCÍCH

Hledáte vhodný vánoční dárek? Knihu o adventních a vánočních zvycích na Kladensku a Slánsku s názvem "Nastal nám den veselý" si můžete zakoupit přímo v muzeu nebo na našem e-shopu.


FENOMÉN FATRA

Retro výstavu pro vás otevřeme 12. 11. 2021 a potrvá do 30. 1. 2022. Vystaveny budou nejen hračky slavné designérky Libuše Niklové, ale i současných návrhářů. Součástí výstavy bude i herní koutek a některé z hraček si budete moct zakoupit.

ZNÁMKOVÁ TVORBA CYRILA BOUDY

Výstava připravená k příležitosti 120. let narození Cyrila Boudy poodhalí neméně zajímavou část tvorby tohoto významého malíře, ilustrátora, grafika a kladenského rodáka.
Originály zapůjčených poštovních známek bude možné vidět do konce září!

Navštívit ji můžete od 10. září 2021 do 9. ledna 2022.


ŠPACÍR KLADNEM

K probíhající výstavě Žiju v první republice zveřejňujeme online průvodce historickými podobami našeho města prostřednictvím fotografií ze sbírek muzea! Více než 70 fotografií!

Součástí procházky je také hra, na jejímž závěru najdete tajnou schránku a prvních 50 "špacíristů" získá navíc na konci procházky malý dáreček!


VIRTUÁLNÍ VÝSTAVY A ZAJÍMAVOSTI Z NAŠICH SBÍREK

Nahlédněte do uplynulých online výstav a zajímavostí (Adventní a vánoční zvyky na Kladensku a Slánsku, Vánoční a novoroční pohlednice, Výročí 150 let od povýšení Kladna na město, Než rozkvetly šeříky a další).


Starší zprávy z roku 2020

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 07.12.2021. Verze pro tisk.