Aktuality

Novinky z muzea pravidelně do vašeho e-mailu získáte ZDE!


DOTAZNÍK

Chceme pro Vás zlepšit naše stávající služby! Prosíme, zapojte se vyplněním DOTAZNÍKU: https://bit.ly/3geiGun.
Bez vás to nepůjde! Děkujeme za 10 minut vašeho času!


LOUČENÍ S PRÁZDNINAMI A MINERALOGICKÁ BURZA

Přijďte si užít hravý den do Hornického skanzenu Mayrau ve Vinařicích u Kladna před začátkem školního roku v sobotu 27. srpna 2022 od 9:00 do 16:00. Současně bude probíhat také Mineralogicko-paleontologická burza s možností zakoupení zajímavých minerálů.


HLEDÁME NOVÉHO KOLEGU/KOLEGYNI DO TÝMU

Hledáme produkční/produkčního do Hornického skanzenu Mayrau ve Vinařicích u Kladna


LETNÍ SOUTĚŽ PRO DĚTI

Kdo dřív přijde, ten dřív bere! Do muzejní zahrady jsme ukryli 60 putovních kamínků kladenských permoníků. Přijď si pro JEDEN z nich a soutěž o půl litru chutné zmrzliny od cukrárny ŇAM ŇAM CAFE. Jak na to?


13 KILOMETRŮ OBJEVŮ: PŘÍBĚHY SKRYTÉ POD ZEMÍ

17. 6. - 30. 10. 2022

Velká archeologická výstava 13 KM OBJEVŮ ve třech výstavních sálech představí unikátní archeologické nálezy odkryté během stavby severního obchvatu města Slaného.


PROJEKT CESTOU UHLÍ A ŽELEZA

Právě probíhá podání žádosti o dotaci v integrovaném regionálním operačním programu, jejímž hlavním cílem je záchrana významné části technické památky v areálu Hornického skanzenu Mayrau (stavební obnova budovy Lampovny, konzervace nejstarší těžní věže Mayrau) a vybudování hornicko-hutnické expozice, která představí historii kamenouhelné těžby a hutního průmyslu na Kladensku a Slánsku. Představujeme veřejnosti předložený projekt.

VIRTUÁLNÍ VÝSTAVY A ZAJÍMAVOSTI Z NAŠICH SBÍREK

Nahlédněte do uplynulých online výstav a zajímavostí (Adventní a vánoční zvyky na Kladensku a Slánsku, Vánoční a novoroční pohlednice, Výročí 150 let od povýšení Kladna na město, Než rozkvetly šeříky a další).


Starší zprávy z roku 2021

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 05.08.2022. Verze pro tisk.