Aktuálně

UŽ V PÁTEK NA SVATOVÁCLAVSKÉ SLAVNOSTI NA BUDČI U ZÁKOLAN

7. 9. 2018
Srdečně Vás zveme na 14. ročník Svatováclavských slavností na Budči. Jako každý rok 28. září Vás tam budeme provázet po hradišti i v rotundě sv. Petra a Pavla a na akropoli bude připravený tradičně bohatý program: řemeslné stánky, hry, divadlo Pruhované panenky, šermíři Thorax, průvod sv. Václava a také koncert dobové hudby v rotundě. Konkrétní program najdete v odkaze. O víkendech do konce září si můžete prohlédnout rotundu ještě také v rámci komentovaných prohlídek.

BUDEČ V KŘESŤANSKÉM MAGAZÍNU

24. 9. 2018
Pozvánkou na Svatováclavské slavnosti byla i tato reportáž v Křesťanském magazínu České televize. O Budči a Svatováclavských slavnostech hovoří od času 20:46 PhDr. Zdeněk Kuchyňka a P. Petr M. Bubeníček.

PŘEDNÁŠKA O KLADENSKO-NUČICKÉ DRÁZE

14. 9. 2018
První přednáška po prázdninách nabízí téma průmyslové a opět ryze regionální! O osudech jedné z nejstarších českých průmyslových železnic (dnes již téměř zcela zaniklé) bude přednášet Ing. Karel Zeithammer, CSc. Přijďte do muzea ve čtvrtek 4. října 2018 v 18:00.

VÝSTAVA FENOMÉN IGRÁČEK BYLA ZAHÁJENA

7. 9. 2018
Až do 18. listopadu 2018 hostí naše muzeum putovní výstavu Fenomén IGRÁČEK. Přijďte se podívat na historii a vývoj i současnost známé plastové figurky. Nebudete věřit, kolik různých IGRÁČKŮ dnes existuje, prohlédnete si nejstarší figurky ze 70. let, různé variace igráčků a dva speciální, kteří vznikli přímo pro Kladno. Zn.: Hračkářství v muzeu!

VÝSTAVA NETOPÝŘI TAJEMNÍ A ZRANITELNÍ

23. 8. 2018
Výstava Netopýři tajemní a zranitelní přibližuje zvláštní a ne moc známé živočichy jako jedinečné tvory, kteří si zaslouží žít v naší blízkosti. Přijďte do 18. listopadu 2018 zjistit, jaké druhy netopýrů žijí v České republice, jak je chráníme a kde je můžeme pozorovat.
10. 9. 2018
Přátelé retra, pro chystanou výstavu o 60. letech sháníme nábytek (válendu, psací stůl, kuchyň…) a drobné vybavení interiérů, elektroniku, fotografie, dokumenty, časopisy a další dobové předměty. Pokud byste nám chtěli pomoci a předměty poskytnout jako dar nebo zápůjčku, pište, prosím, na historik<@>omk.cz (bez špičatých závorek). Děkujeme

Chcete-li dostávat pravidelně informace o novinkách v muzeu, přihlašte se do našeho adresáře zde.

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 25.09.2018. Verze pro tisk.