Neznámý svět drobných savců - vernisáž

Za velkého zájmu veřejnosti byla ve čtvrtek 15. ledna 2009 zahájena výstava "Neznámý svět drobných savců".


Večerem provázel biolog muzea a kurátor výstavy Mgr. Lukáš Krinke.


Samotnou výstavu představil její autor RNDr. Miloš Anděra, zoolog Národního muzea v Praze. Pohovořil o strastech, které na něj čekaly při pořizování detailních fotografií všech v České republice žijících drobných savců, tj. hmyzožravců, hlodavců a netopýrů. Zmínil se o aktuálním dění ve výzkumu drobných savců a popsal putování výstavy (vytvořené Blatským muzeem v Soběslavi a Muzeem Cheb) po Čechách.


Poté se výstavním prostorem rozezněly hlásky zpěváčků z dětského pěveckého sboru Amálky pod vedením paní učitelky Miklasové.


Knihu Miloše Anděry a Ivana Horáčka "Poznáváme naše savce" představil Dr. Karel Černý z nakladatelství Sobotáles. Účastníci vernisáže pak měli možnost zakoupit si tuto knihu za zvýhodněnou cenu.


Na zahájení výstavy se přišla podívat téměř stovka lidí, takže někteří se ani nedostali dovnitř a museli zůstat stát ve dveřích.


Na všechny pak čekalo stylové občerstvení v podobě jednoho z největších drobných savců - pečené nutrie. Tuto lahůdku připravila restaurace U Černého rytíře.


A pak už se návštěvníci nerušeně zastavovali před vitrínami a výstavními rámy a kochali se rozmanitostí českých ježků, "myší" a netopýrů.Foto © Jaroslav Vyšín, 2009

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 16.01.2010. Verze pro tisk. O úroveň výše.