Muzejní vzdělávací programy

Programy objednávejte prosím předem.
Kontakt: Mgr. Ivana Zágnerová, pedagog<@>omk.cz, tel.: 312 256 168

Za Antonínem Sládečkem do muzea

Termín: celoročně
Určeno pro: 3. - 9. třídu ZŠ, SŠ
Trvání programu: 30 min nebo 70 min s dílnou
Vzdělávací program se snaží nabídnout žákům to nejcennější - poznání a zážitek na základě kontaktu se samotnými historickými předměty. Žáci tedy absolvují prohlídku expozice a vyplní si pracovní list. Pak je možné navázat některou z dílen: kolorování kopií historických fotografií / krasopis / vyšívání / draní peří.

Cesta do pravěku

Termín: celoročně
Určeno pro: 3. - 6. třídu ZŠ
Trvání programu: 2-3 hod.
Stálý vzdělávací program o bydlení, potravě a nástrojích pravěkých lidí. Žáci si zopakují své znalosti prehistorie, prohlédnou stálou expozici a v dílnách si vyzkouší práci archeologa.

Cesta do středověku

Termín: celoročně
Určeno pro: 4. - 7. třídu ZŠ
Trvání programu: 2-3 hod.
Stálý vzdělávací program má za cíl zopakovat si zábavným způsobem období středověku a zozšířit si povědomí pomocí historických předmětů nebo replik.


Týden na Budči

Termín: červen 2018
Určeno pro: MŠ, ZŠ, SŠ
Délka programu: 75 min.
Program nabízí prohlídku raně středověkého hradiště a rotundy sv. Petra a Pavla, povídání s lektory v rolích a dílny na téma Budeč v 10. století… Více viz odkaz výše (oranžově). V jiném termínu je možné objednat si komentovanou prohlídku uzpůsobenou věku návštěvníků.

Nabídka přednášek

Nabízíme následující přednášky vedené našimi odborníky na téma regionální historie a příroda Kladenska. Obsah přednášek jsme schopni přizpůsobit věku a zaměření posluchačů.

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 17.07.2017. Verze pro tisk.