Muzejní vzdělávací programy

Programy objednávejte prosím předem.
Kontakt: Mgr. Ivana Zágnerová, pedagog<@>omk.cz, tel.: 312 256 168

Cesta do pravěku

Termín: celoročně
Určeno pro: 3. - 6. třídu ZŠ
Trvání programu: 2-3 hod.
Stálý vzdělávací program o bydlení, potravě a nástrojích pravěkých lidí. Žáci si zopakují své znalosti prehistorie, prohlédnou stálou expozici a v dílnách si vyzkouší práci archeologa.

Cesta do středověku

Termín: celoročně
Určeno pro: 4. - 7. třídu ZŠ
Trvání programu: 2-3 hod.
Stálý vzdělávací program má za cíl zopakovat si zábavným způsobem období středověku a zozšířit si povědomí pomocí historických předmětů nebo replik.Adolf Born aneb Jak vzniká poštovní známka

Termín: do 30. června 2017
Určeno pro: 3. - 6. třída
Délka programu: cca 40 min.
Cena: 10 Kč/žák
V doprovodném programu čeká na žáky aktivizující prohlídka výstavy, po které si vyzkoušejí napsat pohled spolužákovi a s maketou známky odnést "na poštu", kde vybraný žák pohledy orazítkuje a další spolužákům roznese. Nebo je možné v kolektivu vyplnit dopis s cca 12 otázkami k výstavě a soutěžit tak některou z cen (hra Pošta, knihy s ilustracemi Adolfa Borna, známky).


Pahorkatina Džbán

Termín: do 30. června 2017
Určeno pro: ZŠ, SŠ
Délka programu: cca 40 min.
Cena: 10 Kč/žák
Školní kolektiv obdrží úvodní komentář o výstavě Pahorkatina Džbán. Žáci si pak budou moci výstavu prohlédnou samostatně, přičemž budou mít za úkol "naplnit svůj džbánek" - obrázek džbámu tipy na výlety a zajímavostmi z výstavy.


Středověk na Budči

Termín: 16. - 27. června 2017
Určeno pro: MŠ, ZŠ, SŠ
Délka programu: 75 min.
Program nabízí prohlídku raně středověkého hradiště a rotundy sv. Petra a Pavla, povídání s lektory v rolích a dílny na téma Budeč v 10. století… Více viz odkaz výše (oranžově). V jiném termínu je možné si objednat pouze komentovanou prohlídku uzpůsobenou věku návštěvníků.


Nabídka přednášek

Nabízíme následující přednášky vedené našimi odborníky na téma regionální historie a příroda Kladenska. Obsah přednášek jsme schopni přizpůsobit věku a zaměření posluchačů.

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 13.06.2017. Verze pro tisk.